Стрічка новин

У ДПСУ роз’яснили новий порядок в’їзду росіян до України

У ДПСУ роз’яснили новий порядок в’їзду росіян до України

Оскільки у громадян Російської Федерації нема біометричних паспортів, при перетині кордону з Україною у них будуть знімати відбитки пальців для створення бази.

Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ повідомив голова Держприкордонслужби України генерал-лейтенант Петро Цигикал.

“Поки росіяни перетинають кордон за закордонними паспортами. Але зараз ми розглядаємо питання, щоб з 1 січня був введений біометричний контроль, будемо знімати відбитки пальців. Загалом у нас є 157 міжнародних і міждержавних пунктів пропуску. І нам сьогодні виділили 300 мільйонів гривень для закупівлі сканерів, облаштування робочих місць, створення складної системи”, – заявив Цигикал.

При цьому він зазначив, що “відносини з іноземцями з Європейського Союзу будуть трошки інші” – на кордоні буде стояти апаратура, яка зможе зчитувати їх біометричні паспорти.

“А у росіян, оскільки у них біометричних паспортів немає, ми будемо брати відбитки пальців і створювати свою базу. Це на базі нашого “Гарту” (“Гарт”- автоматизована система обміну інформацією щодо контролю осіб, транспортних засобів і вантажів, які перетинають державний кордон України – ред.). І цю інформацію будемо передавати різним структурам – СБУ, Міграційної служби, поліції та іншим “, – повідомив Цигикал.

Глава ДПСУ також поінформував, що в 2016 році в Україну в’їхало понад півтора мільйона росіян, а в цьому році – вже майже 1,4 млн.

Нагадаємо, за рішенням Ради національної безпеки та оборони України з 2018 року вводяться нові правила перетину кордону з Україною для громадян РФ – він буде здійснюватись за біометричними паспортами та після електронної реєстрації.