У Китаї ввели кримінальну відповідальність за відмову від госпіталізації і карантину
У китайській провінції Хубей, де найбільш поширений новий тип коронавірусу, ввели кримінальну відповідальність для громадян, які відмовляються від госпіталізації або карантину в разі інфікування.
Відповідне рішення 29 січня опублікував Департамент громадської безпеки провінції Хубей.
У документі сказано, що не один раз було зафіксовано випадки, коли громадяни, інфіковані коронавірусом, відмовлялися від госпіталізації або карантину, а замість цього спеціально його поширювали.
“Носії нового коронавірусу плюють в інших людей в громадських місцях, навмисно передаючи збудники пневмонії, заражені новим коронавірусом, ставлять під загрозу суспільну безпеку”, – сказано в повідомленні.
Влада також заборонила створювати окремі приватні палати у лікарнях.
Також передбачена кримінальна відповідальність за погрози на адресу медичних працівників, застосування насильства по відношенню до них. На предмет кримінальної відповідальності також будуть досліджені будь-які “провокаційні” дії щодо медперсоналу або медустанов.
Якщо інфікований громадянин буде відмовлятися від здійснення профілактичних заходів або карантину, що передбачено законом щодо запобігання поширенню коронавірусу, також наступатиме кримінальна відповідальність.
У документі підкреслили, що вищевказані дії самі по собі не є злочинами, але підлягають покаранню відповідно до конкретних норм “Закону Китайської Народної Республіки про покарання за загрозу суспільній безпеці”.
Нагадаємо, американська компанія Tesla тимчасово закрила свій завод в Шанхаї через поширення нового коронавірусу.
Компанія Xiaomi заявила, що 28 січня закриває всі фірмові офлайн-магазини в різних містах Китаю через епідемію коронавірусу.