У Києві окремо платитимуть батькам за народження дитини
14 листопада, на пленарному засіданні Київської міської ради, депутати прийняли у першому читання рішення, яке передбачає надання матеріальної допомоги при народженні дитини мешканцям столиці. Планується виділяти фінансову допомогу на кожну новонароджену дитину сім’ям киян з міського бюджету. На матеріальну підтримку зможуть розраховувати батьки, опікуни та кияни, які усиновили немовля.
Про це повідомляє пресслужба Київради.
Як зазначається, депутати Київради прийняли рішення за основу. Тепер Київська міська держадміністрація має доопрацювати документ до другого читання таким чином, аби він запрацював на практиці.
Також у першому читанні депутати підтримали проєкт рішення про забезпечення функціонування послуги з догляду за дитиною до трьох років “Київська муніципальна няня”.
За даними Держстату, падіння рівня народжуваності викликано несприятливою демографічною ситуацією, яка склалась ще в 1990-ті роки.
Відтоді смертність стала значно більшою, аніж народжуваність. Лише торік кількість українців зменшилася на 250 тисяч.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України запропонувало внести зміни до законодавства, які передбачають скасування виплат допомогу при народженні дитини всім сім’ям.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.