Політика

У Moderna допускають необхідність четвертого щеплення проти коронавірусу

У Moderna допускають необхідність четвертого щеплення проти коронавірусу

Фото: REUTERS

На тлі появи нових штамів коронавірусу, вже наступної осені більшості людей знадобиться четверта доза вакцини проти коронавірусу.

Про це заявив генеральний директор Moderna Стефан Бансель. За його словами, ефективність бустерних доз, ймовірно, знизиться протягом декількох місяців, подібно до того, що сталося з першими двома дозами.

“Я буду здивований, коли в найближчі тижні ми отримаємо ці дані про те, що вони добре зберігаються з часом — я очікую, що вони не будуть добре триматися”, — коментуючи ситуацію з бустерними щепленнями.

Він додав, що уряди, включаючи Велику Британію та Південну Корею, вже готують дози.

“Я, як і раніше, вважаю, що нам знадобляться бустери восени 22 року і пізніше”, — сказав Бансель, додавши, що людям старшого віку або людям із супутніми захворюваннями може знадобитися щорічний бустер на довгі роки.

Він переконує, що ймовірно цей вірус ніколи не зникне і людству доведеться з цим жити.

Нагадаємо, що Україна зменшить строк дії сертифікатів про COVID-вакцинацію з 365 до 270 днів. Нові правила діятимуть у 27 країнах Європейського Союзу з 1 лютого.

Раніше Україна запровадила бустерне щеплення від COVID-19 для всіх громадян від 18 років, які раніше пройшли повний курс вакцинації.

Як відомо, з 20 грудня на порталі “Дія” можна згенерувати три нові типи COVID-сертифікатів: на підставі результату ПЛР-тесту, про одужання та дитячий.

Водночас ВООЗ вчергове розкритикувала бустерну вакцинацію проти COVID-19. Країни з високим рівнем розвитку повинні зачекати з третім щепленням проти коронавірусу, адже наразі більшість людей із груп ризику все ще не отримали жодної дози вакцини.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.