Світ

У Молдові сайти державних установ і незалежних ЗМІ зазнали кібератак

У Молдові сайти державних установ і незалежних ЗМІ зазнали кібератак

Фото: Reuters

Невідомі хакери увечері в понеділок, 25 вересня, атакували сайти деяких державних установ та незалежних засобів масової інформації Молдови.

Видання NewsMaker пише, що в результаті атаки стали частково недоступні сайти постачальників електроенергії Молдови – Moldelectrica, Premier Energy, FEE-Nord, НАРЕ і RED-Nord, а також портали Ziarul de Gardă, Nokta і NewsMaker.

Фахівці з кібербезпеки NewsMaker встановили, що атака на їхній сайт здійснювалася з центру в Москві. Відповідальність за атаки взяв на себе Telegram-канал “Народная СyberArmy”, ймовірно, пов’язаний із Росією.

У Службі кібербезпеки Молдови підтвердили кібератаку на сайти деяких постачальників послуг, але запевнили, що це не атака на енергетичну інфраструктуру країни.

Речник молдовського уряду Даніель Воде у вівторок, 26 вересня, заявив, що владі Молдови вдалося відбити DDoS-атаки, здійснені хакерами на сайти держустанов країни. За його словами, на сайтах за час атаки зареєстрували “понад 36 мільйонів запитів із різних регіонів світу”.

Воде також заявив, що уряд Молдови рекомендує представникам приватного сектора приділяти більше уваги кібербезпеці в компаніях, зміцнювати корпоративні мережі та розглядати рекомендовані галуззю заходи захисту вебсерверів.

Пов’язані з Росією хакери з 2022 року активно влаштовують так звані DDoS-атаки на західні країни, покликані перевантажити їхні сервери запитами й тимчасово вивести їх із ладу.

Нагадаємо, раніше влада Молдови схвалила створення Центру з протидії дезінформації “Патріот”. За планами уряду, інституція сприятиме зниженню впливу шкідливої інформації.