У Москві відбувся синод РПЦ щодо української автокефалії: перші заяви
У Москві відбулося позачергове засідання священного синоду РПЦ, де зібралися вирішити, як реагувати на прибуття в Україну екзархів (представників) Вселенського патріарха, які повинні взяти участь в підготовці надання українській церкві автокефального статусу.
Станом на 18:00 засідання завершилося, як повідомив у соцмережах глава синодального Відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, і були заявлені основні результати:
1) призупинення згадувань Патріарха Константінопольского за богослужінням
2) призупинення співслужіння з ієрархами КП
3) припинення участі у всіх структурах, де головують або співголовують представники КП.
У засіданні повинен був брати участь глава Української Православної Церкви МП Онуфрій, проте він не зміг приїхати “за станом здоров’я”, тому виступив по відеозв’язку.
“Сьогодні на порядку денному одне питання, пов’язане з реалізацією рішення Константинопольського Патріархату про направлення до України екзархів”, – сказав глава РПЦ Кирило.
За його інформацією, представники Вселенського патріархату вже прибули в Україну.
У своєму виступі глава УПЦ МП Онуфрій заявив, що представники його церкви зустрічатися з екзархами не будуть, тому що, на думку Онуфрія, вони повинні були попросити у нього “благословення”, перш ніж їхати в Україну.
“Ми з ними не зустрічалися і зустрічатися не маємо наміру, тому що вони сюди приїхали без нашого благословення. Як представники канонічної Церкви в Україні ми з ними спілкуватися не будемо, ну, а за тим, як розвиваються події, будемо стежити”, – сказав Онуфрій .
“На підставі повідомлення митрополита Онуфрія члени Синоду сьогодні приймуть рішення, що стосуються даної теми”, – сказано в повідомленні РПЦ.
Раніше “Прямий” повідомляв, Синод Білоруської православної церкви виступив зі зверненням з приводу рішення Константинопольського патріархату призначити екзархів до Києва.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.