Новини

У “Нафтогазі” відреагували на підписання Зеленським закону щодо ГТС

У “Нафтогазі” відреагували на підписання Зеленським закону щодо ГТС

Фото: Pixabay

Після підписання закону про відокремлення оператора ГТС президентом українські позиції на переговорах з Газпромом щодо транзиту суттєво зміцняться.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Нарешті важливий для завершення відокремлення оператора ГТС закон розблоковано. Він підписаний Спікером парламенту та Президентом України. Сьогодні депутати усунули одну з серйозних перешкод, що залишалися на шляху до ефективного завершення анбандлінгу. Спроби внести до закону правки, які б спотворили його суть, провалилися. Остаточний текст відповідає вимогам Секретаріату Енрегоспівтовариства”, – йдеться в дописі Коболєва.

Він зазаначив, що після підписання закону президентом українські позиції на переговорах з Газпромом щодо транзиту суттєво зміцняться, оскільки вже зараз зрозуміло, що з 1 січня Україна зможе працювати у повній відповідності до європейських норм та правил.

“Ми послідовно працюємо над завершенням анбандлінгу, прибираючи технічні та фінансові перешкоди”, – додав Коболєв.

Він нагадав, що вчора, 14 листопада, парламент також ухвалив ще два важливі законопроекти: у першому читанні – №2359-1, який вносить зміни до Податкового кодексу, а в цілому – №2249, який регулює передачу зобов’язань за контрактами Укртрансгазу новому оператору ГТС без проведення процедур закупівель. Ці законодавчі зміни дають можливість забезпечити безперервність транспортування газу і беззбиткову роботу оператора на першому етапі його діяльності.

“Аргумент росіян, що Україна не готова до європейських правил, стає не актуальним”,- написав голова “Нафтогазу”.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав Закон про відокремлення діяльності з транспортування природного газу (анбандлінг).

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.