Політика

У Путіна назвали Мінські домовленості вигідними для Росії

У Путіна назвали Мінські домовленості вигідними для Росії

Фото: Pixabay

Мінські угоди щодо Донбасу є фактично “незнищенним” документом.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, повідомляють російські ЗМІ.

“Вони затверджені Радою Безпеки ООН і містять домовленості, від яких дуже важко йти. Якщо є документ, абсолютно “незнищенний”, якщо люди намагаються виправдати свої дії по його невиконанню смішними запевненнями, у дипломатичному плані нам це вигідно”, – зазначив Лавров.

За його словами Росія неодноразово йшла на компроміс щодо виконання мінських угод.

“У Києві їх не виконують… Донбас навчився жити в ситуації незаконної блокади, яку ті ж французи й німці не помічають. Замість цього чіпляються до нас з вимогою відкрити ще два КПП. Але це ж не скасування блокади! Мінські домовленості говорять не про КПП, а про повне розблокування усіх економічних зв’язків”, – заявив глава МЗС РФ.

Він підкреслив, що Київ повинен самостійно оголосити про своє бажання припинити існування мінських домовленостей. Лавров зауважив, що Зеленський критикує мінські домовленості, але виправдовує їх існування можливістю зберегти санкції проти Росії.

Крім того, очільник МЗС РФ вважає, що не варто вести діалог щодо конфлікту на сході України відразу зі Сполученими Штатами Америки.

“З американцями ми обмінювалися думками по Україні, коли у них був спеціальний представник з цього конфлікту. Не вважаю, що ми повинні закликати США впливати на своїх “підопічних” і говорити, що мінські угоди нам не потрібні”, – резюмував Лавров.