Шоста річниця Мінських домовленостей: США закликали Росію припинити агресію проти України
Посольство США в Україні у шосту річницю підписання Комплексу заходів щодо виконання Мінського протоколу закликало Росію виконати домовленості і припинити агресію проти України.
Про це йдеться у повідомленні диппредставництва США у Facebook.
“6 років тому було узгоджено Комплекс заходів щодо виконання Мінського протоколу. Ми продовжуємо закликати Росію повністю дотримуватися своїх домовленостей, вивести свої сили та зброю та припинити агресію”, – зазначили у посольстві.
Як відомо, 12 лютого 2015 року на саміті у Мінську після багатогодинних переговорів Нормандської четвірки було затверджено Комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей (Протокол від 5 вересня 2014 року та Мінський Меморандум від 19 вересня 2014 року) з метою деескалації збройного конфлікту на сході України. Документ підписали: Ангела Меркель (Німечина), Франсуа Оланд (Франція), Петро Порошенко (Україна), Володимир Путін (РФ).
Крім того, було прийнято Декларацію лідерів України, Франції, Німеччини і РФ.
17 лютого 2015 року Рада Безпеки ООН у своїй резолюції 2202 (2015) щодо ситуації на сході України одностайно схвалила “Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод”. Радбез ООН закликав усі сторони на Донбасі дотримуватися режиму припинення вогню за будь-яких обставин.
Раніше представник Євросоюзу із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель під час зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим вимагав від Росії виконати Мінські домовленості.
Представник Донецької області в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш заявив, що заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак в Тристоронній контактній групі фактично визнав нелегітимність Мінських угод.
Крім того, за словами представника Донецької області в Тристоронній контактній групі Росія всупереч мінським домовленостям не визнає себе стороною конфлікту на Донбасі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.