У Росії вважають “краплею в морі” виплату Україні $2,9 млрд
Виплата “Газпромом” 2,9 млрд доларів Україні в рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу є “краплею в морі” в порівнянні з потенційними ризиками для Росії.
Про це заявив віце-прем’єр РФ Дмитро Козак, передають російські ЗМІ.
“Передбачити, наскільки хто виграв не може ні Україна, ні ми. Однозначно можна сказати, що 2,9 млрд доларів, які ми заплатимо у виконання рішення суду, що вже вступило в силу — це крапля в морі в порівнянні з тими претензіями, потенційними ризиками, які могли б бути для Росії. Ці суми були б набагато вище”, — сказав Козак.
Читайте також: Договір про транзит газу між Україною та Росією: основні положення
Нагадаємо, під час тристоронніх переговорів щодо транзиту газу було досягнуто домовленості, що НАК “Нафтогаз України” відкличе позов до ВАТ “Газпром” на 12,25 мільярди доларів.
На переговорах про транзит газу, що пройшли у Мінську, Російська Федерація погодилася виплатити Україні 3 мільярди доларів боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.
20 грудня Єврокомісія, Україна і Росія на переговорах у Мінську досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій.
Раніше представник Єврокомісії на вчорашніх газових переговорах Марош Шефчович повідомив, що Україна та Росія досягли принципової угоди про новий контракт щодо транзиту газу.
До того президент Росії Володимир Путін в ході телефонної розмови обговорив з лідером Франції Еммануелем Макроном проблематику транзиту російського газу в ЄС через територію України.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.