У “Слузі народу” заявили про готовність до діалогу з окупаційною владою після виборів у ОРДЛО
Фото: Facebook
Вибори на окупованих територіях Донбасу дозволять Україні вступити в діалог з обраною за “формулою Штайнмаєр” місцевою владою у “ДНР” та “ЛНР” .
Про це в інтерв’ю РБК розповів голова парламентського комітету з міжнародних відносин Богдан Яременко.
“Все було б добре, якби держава-окупант на це погодилась. Вибори – це одне з їхніх принципових вимог. При всій складності проведення виборів після деокупацію, в них є логіка. Навіть якщо ми не визнаємо результати виборів, ми зрозуміємо, наскільки представницькою є місцева влада. Це розкриє певне поле гри для України”, – сказав дипломат, відповідаючи на запитання про те, чи є вигідними для України вибори на окупованих територіях Донбасу.
“Ми отримаємо хоча б якихось представників, до яких ми зможемо ставитися хоч трошки терпимо, і з якими ми зможемо дозволити собі якісь форми діалогу. На відміну від тих московських призначенців, яких нам підсовують сьогодні в якості “лідерів” ДНР / ЛНР “, – сказав Яременко.
Він також висловив надію, що в результаті виборів можна буде обговорювати з органами місцевої влади “ДНР” і “ЛНР” низку побутових питань.
“Може бути, підсумки виборів внаслідок втручання Москви для нас взагалі ніякого значення мати не будуть. А, можливо, ми отримаємо якісь органи місцевої влади, з якими зможемо обговорювати побутові питання на кшталт ремонту комунікацій тощо А на сьогодні будь-який контакт з представниками так званими “ДНР / ЛНР” створює для нас величезні політичні труднощі”, – сказав політик.
Яременко наголосив, що зараз він лише допускає умовно позитивні сценарії в разі, якщо Україна не визнає результати виборів.
Читайте також: Пізно говорити про капітуляцію, вона вже відбулась – “Слуга народу”.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.