Новини

У США Коломойського одразу посадять до в’язниці, саме тому він перебуває в Україні – Фурса

У США Коломойського одразу посадять до в’язниці, саме тому він перебуває в Україні – Фурса

В Сполучених Штатах Америки справа проти олігарха Ігоря Коломойського вийшла на фінальну стадію.

Про це в ефірі “Прямого” заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

“Справа дуже проста. Пан Коломойський брав гроші у вкладників ПриватБанку. Тобто ви приносили депозити у ПриватБанк, а Коломойський брав ці депозити й вносив на рахунки своїх фірм, чи там фірм братів Суркісів, наприклад, виводив їх кудись, в тому числі й в США. Це було не дуже розумно, адже США дуже жорстко ставляться до будь-яких злочинів на своїй території, а особливо до відмивання коштів. Власне, коли відкрилась ця історія з ПриватБанком, коли відбулась націоналізація, стали відомі подробиці цих угод. Тому це великий злочин на території США”, – розповів Фурса.

Він зазначив, що Коломойський не виїжджає з України, адже за кордоном його одразу затримають та посадять до в’язниці.

“Ми бачимо, що Коломойський не вилазить з України по одні простій причині, тому що він знає, що як тільки ступить на землю чи пролетить в повітрі на території будь-якої цивілізованої країни він одразу відправиться в Клівленд, де сидітиме у в’язниці. Тому він в Україні. Власне, в Україні з ним мало, що може статись, ми розуміємо, що правосуддя в Україні не дуже працює, а в Штатах воно рухалось. Дуже повільно, але рухалось.

Просто, коли в Україні щось робиться, то це робиться публічно, а в США вони зараз вийшли на фінальну стадію, а до цього було кілька років роботи. Це просто було непублічно. Зараз вони вийшли на фінальну стадію. Там цілком логічно, що буде далі розслідування. На жаль, Україна своїх громадян не видає. У Зеленського є чудова можливість показати, що Україна видає громадян Ізраїлю, громадян Швейцарії. Президент має взяти цю справу під особистий контроль і щось зробити”, – резюмував Фурса.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції США 6 серпня звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського “в крадіжці мільярдів в банку, якими він колись володів”, і в їх відмиванні в США.

Раніше кореспондент “Прямого” у США Катерина Лісунова повідомляла, що американські засоби масової інформації прямо наголошують на зв’язках Коломойського з Зеленським.

Також 5 серпня Федеральне бюро розслідувань провело обшуки в приміщеннях компанії Optima Management Group в офісному центрі в місті Клівленд, штат Огайо. Розслідувачі вважають, що Optima пов’язана з Ігорем Коломойським.

До цього агентство Kroll виявило схему, як ексвласник “ПриватБанку” разом із братами Суркісами виводив кошти з фінустанови під час націоналізації.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.