У США українця ув’язнили на сім років за відмивання мільйонів доларів
Фото: Рixabay
У США до семи років ув’язнення отримав 38-річний українець родом з Одеси, за участь у міжнародній схемі з відмивання грошей.
Про це повідомили у Міністерстві юстиції США.
Одесит Олександр Мусієнко з 2009 по 2012 роки допомагав хакерам зі Східної Європи виводити кошти з рахунків організацій у США, таким чином їм вдалося відмити понад 3 мільйони доларів (понад 83 млн грн): злочинці викрадали інформацію про своїх жертв, а потім видавали себе за них у банках.
Зокрема українець, брав участь у вербуванні, нагляді та керівництві мережею відмивання цих коштів. Мусієнко вербував серед американців так званих “грошових мулів” ㅡ людей, що свідомо (або ні) транспортують незаконно отриманні гроші від імені когось іншого.
Під виглядом пошуку фінансового помічника Олександр Мусієно публікував оголошення на сайтах з пошуку роботи та вербував людей, які перераховували гроші закордон.
Американські прокурори оголосили про підозру Мусієнку у 2016 році. У 2018-му його затримали у Південній Кореї та наступного року екстрадували до США. У його ноутбуці слідчі знайшли файли, що містять приблизно 120 тисяч номерів платіжних карток та пов’язану з ними ідентифікаційну інформацію.
У США Олександра Мусієнка засудили до 87 місяців ув’язнення та зобов’язали виплатити понад 98 тисяч доларів реституції.
Раніше у Києві затримали одного з ватажків терористичної організації “Ісламська держава”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.