Світ

“Бачимо кінець пандемії коронавірусу”: у ВООЗ зробили важливу заяву

“Бачимо кінець пандемії коронавірусу”: у ВООЗ зробили важливу заяву

Спеціальний посланець Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби з пандемією COVID-19 доктор Девід Набарро заявив, що щонайменше впродовж наступних трьох місяців у світі триватиме складна ситуація у з коронавірусом.

Про це із посиланням на ВООЗ пише The Guardian.

“Ми проходимо через марафон, і не можна сказати, що ми наприкінці нього — цей кінець у нашому полі зору, але поки що до нього далеко. І до того, як ми до нього дістанемося, буде ще кілька хвиль”, – пояснив він.

За його словами, наразі неможливо спрогнозувати, наскільки важкими будуть наступні хвилі.

“По-перше, цей вірус продовжує розвиватися – у нас є “Омікрон”, але ми отримаємо й інші варіанти. По-друге, це дійсно впливає на весь світ. І якщо служби охорони здоров’я в Західній Європі ледь справляються, то в багатьох інших частинах світу вони повністю перевантажені”, – пояснив Набарро.

Він також погодився з тим, що серйозні спалахи коронавірусу можуть бути двічі або тричі на рік.

“Я згоден з тим, що, як мені здається, з цим вірусом триватимуть спалахи, і жити з COVID означає бути в змозі підготуватися до них і реагувати дуже швидко, коли вони відбуваються”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, що 18 грудня в Україні підтвердили перший випадок зараження штамом коронавірусу “Омікрон”.

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я надали рекомендації, як убезпечити себе від штаму коронавірусу “Омікрон”.

До того ж в Україні збільшили Міністерство охорони здоров’я видало наказ про розширення переліку професій для обов’язкової вакцинації проти COVID-19. Наказ набуде чинності за місяць, з 17 січня.

Як відомо, головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що в Україні третє щеплення від COVID може стати обов’язковим. Однак фінальне рішення можуть прийняти в січні 2022 року.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.