Україна не відновлюватиме ядерний статус – Кулеба
Фото: Facebook
Україна жодним чином не планує відхилятися від зобов’язань, які взяла на себе у 1994 відмовляючись від ядерної зброї.
Про це під час пресконференції заявив глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він підкреслив, що слова українського посла в Німеччині слід сприймати як спроби України забезпечити безпеку в нинішніх умовах.
“З 1994 року Україна ніколи не порушувала і не позначала свого наміру порушити зобов’язання, які ми взяли в 1994 році, і відновити наш ядерний арсенал. Що стосується інтерв’ю нашого посла в Німеччині – його слова не можна виривати з контексту”, – наголосив Кулеба.
За його словами, посол в Німеччині Андрій Мельник намагався пояснити, що Україна зараз намагається забезпечити свою безпеку в умовах, що склалися.
“Але це не намір України відхилитися від зобов’язань, які вона взяла на себе в 1994 році”, – підкреслив очільник МЗС.
Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна розгляне питання повернення ядерного статусу, якщо не вступить в НАТО.
Згодом в ефірі “Прямого” Андрій Мельник заявив, що його заява про повернення ядерної зброї до України – крайня опція, використана для кращого усвідомлення німецьким суспільством і політикумом важливості для України членства в НАТО.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.