Україна має не боятись та вислати угорського консула – Осмоловська
Офіційний Київ має дуже жорстко відреагувати на інцидент на Закарпатті з видачою угорських паспортів, щоб не створювати прецедент для інших країн-сусідів України.
Таку думку висловила у ефірі “Прямого” експерт з міжнародних питань Юлія Осмоловська.
“Якщо буде доведено, що це справжнє відео, то Україні слід висилати цього консула і не боятись, що нам будуть говорити у відповідь, оскільки крім консула працює ще й віце-консул. Який час там буде людина, яка буде займатися консульськими питаннями для угорців.
По-друге, якщо не буде такої жорсткої відповіді, то ми просто створимо прецедент для інших країн продовжувати використовувати цю нестабільну ситуацію в нашій країні, особливо в контексті передвиборчої кампанії, щоб уривати “ласі шматочки” з метою поширювати влив своєї країни і своїх імперських амбіцій.
Це може стати дуже привабливим і для Польщі, і для Румунії. Тому в будь-якому випадку, незважаючи на усі погрози Угорщини, нам потрібно готуватись до того, що вона і надалі блокуватиме євроатлантичну інтеграцію України. Але це питання принципове, і МЗС України має запобігти подібним інцидентам у майбутньому”, – заявила експерт.
Нагадаємо, в ефірі “Прямого” міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що Україна не піде на жодні компроміси у справі з видачою угорських паспортів у консульстві Угорщини у Береговому Закарпатської області.
Раніше “Прямий” повідомляв, що у консульстві Угорщини в Береговому, Закарпатської області, громадянам України видають угорські паспорти, це супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.
Потім Павло Клімкін пообіцяв вислати угорських дипломатів з Закарпаття за видачу паспортів Угорщини.
У відповідь голова МЗС Угорщини Петер Сіярто пообіцяв вислати з країни українського дипломата.
Згодом глава МЗС Петер Сіярто пригрозив Україні призупиненням євроінтеграції у разі реакції Києва на ситуацію на Закарпатті.
Читайте також: Депутат Берегівської райради Кароль Беркі склав мандат після того, як під час перетину кордону у нього виявили угорський паспорт.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.