Новини

Україна має вийти з ПАРЄ у разі повернення делегації Росії – нардеп

Україна має вийти з ПАРЄ у разі повернення делегації Росії – нардеп

Якщо Парламентська асамблея Ради Європи відновить у правах делегацію, то Україна має вийти зі склади ПАРЄ.

Таку думку у програмі “Підсумки” на телеканалі “Прямий” народний депутат, фракція “Блок Петра Порошенка” Дмитро Білоцерковець.

“Якщо ПАРЄ відновить в статусі Російську Федерацію, то, на мою особисту думку, Україна зобов’язана приймати відповідні дії, аж до того, щоб навіть призупинити своє членство тимчасово в ПАРЄ у зв’язку з такою несправедливістю. Це є принциповою позицією … Я думаю, багато союзників України в ПАРЄ навіть Україну можуть підтримати якимось чином”, – заявив депутат.

Його підтримав і політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

“ПАРЄ втратить своє значення саме по собі, якщо воно це зробить з росіянами. Повернення росіян за стіл переговорів без виконання ними санкцій дискредитує саму Парламентську асамблею Ради Європи і ту головну ідею, яку вона несе і символізує. Смисл свого існування – це захист… Головний профільний орган по захисту прав людини – ПАРЄ. Якщо вона їх не захищає – значить вона не повинна існувати. В принципі, її існування втрачає логіку, сенс і причини для існування. Якщо ПАРЄ зробить цей крок, воно ліквідує причини для свого існування”, – зазанчив він.

Нагадаємо, 2 жовтня, Верховна Рада України ухвалила заяву проти спроб керівництва ПАРЄ повернути повноваження делегації Російської Федерації.

Крім того, віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що українська делегація в ПАРЄ не дозволить перейти “червону лінію” та повернути Росію до Асамблеї.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.