Україна передала “Газпрому” проєкти двох договорів щодо транспортування газу
Україна направила “Газпрому” проєкти двох договорів, які стосуються транспортування газу.
Про це заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель під час на презентації “To do list змін в енергетиці та екології”, повідомляє Укрінформ.
“Вже направлені Газпрому проєкти договорів, як передбачає європейське законодавство. Якщо ми підпишемо договір із «Газпромом», зважаючи на запаси в українських та європейських сховищах, ми можемо стати свідками історично найдешевших цін на газ”, – сказав Оржель.
Він зазначив, що дуже великий обсяг газу у європейських ПСГ належить Газпрому – це може бути приводом для спекуляцій на ціні на тлі можливої зупинки транзиту, але водночас Україна перебуває в активному діалозі з європейськими партнерами, щоб забезпечити підписання транзитного контракту.
“Непросте завдання, у якому ми знаходимося, – це тристоронні переговори щодо транзиту газу. Це питання пов’язане із завершенням анбандлінгу Нафтогазу. Для нас абсолютним пріоритетом є підписання договору на транспортування”, – зазначив міністр.
За його словами, Україна дотримується графіка проходження анбандлінгу.
Зазначимо, контракт на транзит російського газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року.
Раніше стало відомо, що НАК “Нафтогаз України” дав відповідь на офіційну пропозицію російського “Газпрому” щодо відносин у газовій сфері у 2020 році.