Новини

Україна різко відреагувала на заяву сербського міністра про бандерівців

Україна різко відреагувала на заяву сербського міністра про бандерівців

Посольство України в Белграді різко відповіло на заяву міністр інновацій і технологічного розвитку Сербії Ненада Поповича щодо ролі бандерівців в історії України і Другої світової війни.

Сербський чиновник назвав бійців ОУН-УПА тими, хто встав на сторону нацистів, а також порівняв їх з хорватськими усташами і албанськими баллістами.

На його думку “вони тепер представляють себе жертвами і стають союзниками тих, хто хоче бачити Сербію і Росію, як це було 75 років тому, ослабленими і розірваними на частини”.

“Ми вважаємо, що заява міністра інновацій і технологічного розвитку Сербії являє собою грубе втручання у внутрішні справи України, а також знущання з пам’яті більш ніж восьми мільйон громадян, яких Україна втратила під час Другої світової війни”, – відповіло посольство України у Сербії.

Нагадаємо, 24 лютого 2020 року посла Сербії в Україні Ацу Йовановича було запрошено до МЗС та висловлено глибоку стурбованість через розміщення символіки т.зв. “Республіки Крим” на Міжнародному ярмарку в Белграді.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.