Новини

Українські буксири прибули в район передачі захоплених Росією катерів

Українські буксири прибули в район передачі захоплених Росією катерів

Близько 4.00 ранку буксири, які мають доставити катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”, захоплені РФ у Керченській протоці, прибули в район очікування.

Про це на сторінці Facebook повідомив голова спостережної Ради Майдану закордонних справ Андрій Клименко.

“Моніторингова група “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, редакції BlackSeaNews та “Майдану закордонних справ” повідомляє, що близько 04:00 (київський час) 18.11.2019 буксири прибули в район очікування, де має відбутися передача захоплених кораблів ВМСУ (мапа 1). Вона знаходиться на відстані 18 миль (33,3 км) строго на південь від мису Опук, що на Керченському півострові, тобто в нейтральних водах. Приблизно в 10 милях (18,5 км) на схід знаходиться точка де майже рік тому відбулося захоплення українських військових катерів та буксира ВМСУ (мапа 2)”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року російські кораблі в Керченській протоці атакували українські катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід від порту Одеси до порту Маріуполя. Під час агресивних дій Росії 24 українських моряки були захоплені в полон, троє з них зазнали поранень.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 р. зобов’язав Росію негайно звільнити всіх моряків, а також повернути Україні кораблі.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, в рамках якого, зокрема, були звільнені 24 полонених моряки.

Зараз кораблі буксируються з порту Керч до погодженого місця передачі українській стороні, яка відбудеться 18 листопада.

Також російський адвокат Микола Полозов розповів, що слідчий у справі українських моряків перебуває зараз в Керчі, де досі залишалися захоплені Росією українські військові катери.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.