Стрічка новин

Уряд створив на Рівненщині новий національний природний парк

Уряд створив на Рівненщині новий національний природний парк

На Рівненщині з’явиться новий національний природний парк Нобельський.

Про це в середу, 5 вересня, на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

“Більша частина нового парку входить до складу об’єкта Смарагдової межі, що підтверджує – в світі вже давно визнали його унікальність і природну цінність. Нобельський НПП межуватиме із двома об’єктами ПЗФ – НПП “Припять-Стохід” та Рівненським природним заповідником. Думаю, таке сусідство сприятиме розвитку екологічного туризму та збереженню унікального для цього регіону біорізноманіття”, – повідомив Семерак.

За його словами парк має гарні рекреаційні перспективи – через нього пролягатиме маршрут вузькоколійної залізниці “Антонівка-Зарічне”, яка є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток Рівненщини і туристичною родзинкою України.

“Але головне, що зміна управління територією парку з інтенсивного ведення лісового господарства на природоохоронне, дасть можливість почати відновлення унікальних природних ресурсів України”, – наголосив він.

Також міністр пояснив, що парк названий в честь найбільшого на всьому Поліссі озера Нобель, яке тепер входить до території парку та відомого ще з середини 12 століття стародавнього села Небель, яке за часів Великого князівства Литовського було цілим містом.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.