В Україні є дві економіки: підвищення податків – це знищення легального бізнесу
Джерело: Facebook-сторінка автора
Дивіться, як це працює. В Україні є дві економіки. Перша легальна, платить всі податки та веде бізнес згідно з законами України.
Друга нелегальна. Податки платить по мінімуму, зарплати в конверті, люди офіційно не оформлені, купа фірм-прокладок, щоб плати менше податків і прикрити справжніх бенефіціарів.
Обидві ці економіки конкурують між собою. Легальній економіці набагато тяжче, бо податки та виконання законодавства сильно підвищують видатки й зменшують прибутки. Нелегальна економіка постійно має перевагу, бо користуючись з того, що не платить податки, може продавати свої товари дешевше і заробляти більше.
Саме тому, власники бізнесів легальної економіки це, зазвичай, “забембані” дядьки, які працюють 24/7, регулярно ходять по судах і ледве зводять кінці з кінцями, а бізнесмени нелегальної економіки – це рум’яні усміхнені хлопці на Ламборгіні.
Якщо збільшити податки, платити їх буде лише перша, легальна економіка. Розрив в собівартості з тими, хто не платить податки, лиш збільшиться. І у підприємств легальної економіки залишиться лише два варіанти: продовжувати платити податки та повільно деградувати, бо на розвиток грошей не залишиться взагалі, або … перестати платити податки.
Як ви думаєте, що вони оберуть?
Підвищення податків від Зеленського матиме сенс тільки тоді, коли президент зможе знищити тіньову економіку і змусити платити податки всіх. А поки одні платять, а інші мають мільйонні бізнеси в центрі Києва на ФОПах і не платять нічого, діла не буде. Бо підвищення податків в таких умовах – це знищення легального бізнесу, який ще більше втратить конкурентоспроможність відносно нелегалів.
Виглядає так, що гусей щипають аж до м’яса і дуже на факт, що гуси виживуть.
Окремий привіт Андрію Длігачу і тим всратим бізнес-асоціаціям, які замість боротися за права бізнесу, пишуть чолобитні царю і кожного разу запевняють, що цар їх почув. Помогло ваше холуйство? Почув цар? Потерпите ще?
Як відомо, голова бюджетного комітету парламенту Роксолана Підласа заявила, що Верховна Рада може повернутися до ідеї підвищення ставки податку на додану вартість у пошуку можливостей наповнити державний бюджет, якому до кінця року бракує пів трильйона гривень. За її словами, У перших варіантах підвищення податків, які розробляло Міністерство фінансів, фігурувало підвищення ПДВ. Проте в остаточному варіанті відомство відмовилось від цього на користь підвищення ставок військового збору.
Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада України підвищила акцизи на пальне, ухваливши у другому читанні закон №11256-2.
Раніше, лідер “Європейської Солідарності”, п’ятий президент України Петро Порошенко закликав владу скасувати заплановане підвищення акцизів на бензин та дизпальне, оскільки це стане ударом і по кишенях українців, і по залежних від пального виробникам – насамперед аграріям.
Згодом, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що напівтаємне рішення уряду про підвищення акцизів на пальне є неприпустимим, оскільки воно призведе до кумулятивного негативного ефекту для економіки та рівня життя людей.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.