В Україні вільні понад 50% ліжок з киснем для COVID-хворих — Ляшко
В Україні ліжок з киснем для хворих на COVID-19 зайнято менше ніж 50%.
Про це в ефірі “Прямого” повідомив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.
“Я би хотів зараз порівняти дві цифри. Початок епідемії у 2020 році – ми маємо 2500 реанімаційних ліжок і 12 тисяч інфекційного профілю. Станом на березень 2021 року у нас 72 тисячі ліжок відведені під надання допомоги хворим на коронавірусну хворобу. З них 64 тисячі забезпечені кисневою терапією. Сьогодні в закладах охорони здоров’я перебуває близько 44 тисяч людей. Якщо взяти в цілому по країні, то ліжок з киснем зайнято менше 50%”, – заявив він.
За словами Ляшка, проблеми з забезпеченням COVID-хворих є лише у деяких населених пунктах.
“В той же час ми бачимо певні населені пункти – в основному це міста обласного значення, а також лікарні в районних центрах, – в яких завантаженість киснем значно вища ніж 50%. Зокрема і по місту Києву, де відсоток коливається близько 80%. Зокрема, і в місті Одеса. А також ми бачимо, що в Хмельницькій області також є зростання кількості госпіталізацій і завантаження ліжок з киснем. Саме у Хмельницьку область буде передислоковано з завтрашнього дня польовий мобільний шпиталь Державної служби з надзвичайних ситуацій, який переїде з міста Богородчани Івано-Франківської області до Хмельницької області, міста Славута”, – додав головний санітарний лікар України.
ДРУГИЙ ДЕНЬ COVID-ХВОРИХ З ОДЕСИ ВЕЗУТЬ В ОБЛАСТЬ В РАЙОННІ ЛІКАРНІ – ВОЛОНТЕРКА
Як відомо, через критичну ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 у Києві можуть максимально посилити карантинні заходи – аж до зупинки роботи громадського транспорту.
НАЙВАЖЧА ЗА УСІ ПОПЕРЕДНІ: У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОДА ЗАЯВИЛИ ПРО ЧЕТВЕРТУ ХВИЛЮ КОРОНАВІРУСУ
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.