В Україні затвердили порядок створення і функціонування Центрів підготовки до нацспротиву
Фото: Міноборони
Кабінет міністрів затвердив порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.
Документ визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності. Мета створення мережі Центрів – підготовка громадян до національного спротиву, формування патріотичної свідомості, набуття знань та практичних навичок, необхідних для захисту України.
“Створення мережі Центрів національного спротиву – це важливий крок для зміцнення обороноздатності України. Це рішення підвищує нашу стійкість, воно гарантуватиме, що наші громадяни будуть готові зробити внесок у безпеку країни”, – зазначив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Євген Мойсюк.
Центри створюватимуться в областях та місті Києві у формі комунальних установ або підприємств. Матеріально-технічна база формуватиметься коштом місцевих бюджетів та користуючись з інших джерел, не заборонених законодавством. Йдеться про навчальне обладнання, засоби зв’язку, макети зброї, навчальну зброю, тренажерні комплекси тощо.
На посади інструкторського складу будуть призначатись сертифіковані інструктори, передусім — ветерани ЗСУ та за потреби залучатимуться чинні військовослужбовці Сил ТрО ЗСУ та ССО ЗСУ.
Нагадаємо, заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук повідомила, що в Україні на постійній основі створюватимуть Центри підготовки громадян до національного спротиву — вони мають запрацювати в кожному регіоні.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.