Нагадаємо, у “Слузі народу” визнали, що підвищення тарифів суперечить обіцянкам Зеленського.
В умовах зростання тарифів влада має збільшити видатки на субсидії для населення – Ємець
За останні роки обсяг субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг зменшився практично удвічі – з 71-го мільярда гривень у 2018 році до 36,6 мільярда цьогоріч. В умовах зростання тарифів, ця сума мізерно мала і відшкодування від держави отримають не всі домогосподарства, які потребують субсидій.
Про це розповів депутат “Європейської Солідарності” у Київраді Леонід Ємець.
“Коли субсидії зменшуються у 2 рази, це означає, що 50% тих громадян, які раніше сумлінно оплачували рахунки, сьогодні такої можливості не мають. Коли це паралельно відбувається з підвищенням тарифів, то влада просто заганяє людей у скрутне становище. І тарифи зросли навіть попри обіцянку президента Зеленського їх зменшити удвічі”, – говорить Леонід Ємець.
Він наголосив, що “Європейська Солідарність” у Києві захищає інтереси містян. Тому напрацювала звернення від Київської міської ради до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення видатків та субсидії для оплати житлово-комунальних послуг у державному бюджеті-2021. Депутати Київради підтримали таку ініціативу “ЄС”.
“Питання формування тарифів знаходиться в руках монобільшості українського парламенту та особисто під контролем президента, як і питання формування субсидій. Тому звертаємося саме до них та закликаємо дбати про українських громадян”, – зазначив Леонід Ємець.
Нагадаємо, фракції “Європейської Солідарності” по всій країні ініціюють позачергові сесії місцевих рад і вимагають забезпечити українців додатковими коштами. Відповідні проєкти рішень вже зареєстровані або підтримані у 239 місцевих радах різних рівнів.
Нагадаємо, “Європейська Солідарність” вимагає збільшити субсидії шляхом зменшення видатків на Офіс президента та силовиків.