Вбивство поліцією 20-річного афроамериканця в США: спалахнули масові протести, залучено Нацгвардію
Фото: Reuters
У штаті Міннесота в місті Бруклін-Сентер поліція смертельно поранила 20-річного афроамериканця Данте Райта. Через це в місті спалахнули протести, які переросли у сутички з поліцією.
Про це пише DW.
11 квітня поліція зупинила 20-річного афроамериканця Данте Райта за порушення правил дорожнього руху, після чого виявилося, що існує ордер на його арешт. За версією правоохоронців, офіцери спробували заарештувати молодого чоловіка, але той намагався втекти в автомобілі. Один із офіцерів вистрілив в автомобіль. Куля влучила у водія, який проїхав ще декілька кварталів, поки не врізався в інший автомобіль і згодом помер. Пасажирка дістала травми, які “не загрожують життю”, і була доставлена в місцеву лікарню. Наразі невідомо, чи був загиблий афроамериканець озброєний.

У цей же день, 11 квітня, у місті через загибель Данте Райта відбулися протести, у яких взяли участь кілька сотень осіб.
А вже в понеділок, 12 квітня, оголосили комендантську годину через сутички демонстрантів з поліцією.



Під час заворушень протестувальники кидали в поліцейських каміння, тоді як правоохоронці застосували гумові кулі, сльозогінний газ, світлошумові гранати й перцевий спрей. Як повідомили місцеві ЗМІ, випущені поліцією гумові кулі влучили у щонайменше двох осіб.
Як пише CNN, пізніше через сутички протестувальників з правоохоронцями в передмісті Міннеаполіса залучили Національну гвардію Міннесоти.
Минулого року в США місті Міннеаполіс (штат Міннесота) під час масової акції протесту був застрелений один чоловік, поліція затримала підозрюваного.