Вчені опублікували перший знімок чорної діри, за якою спостерігали сім років
У середу, 10 квітня, американські астрофізики вперше в історії оприлюднили зображення чорної діри.
Про це повідомляє Event Horizon Telescope.
Міжнародна команда астронавтів провела шість конференцій у Вашингтоні, Брюсселі, Сантьяго, Шанхаї, Тайбеї і Токіо, де представила перше зображення горизонту подій чорної діри.
Вчені змогли отримати зображення “тіні” чорної діри – кільця випромінювання і матері на краю горизонту подій. Дослідники отримали не звичайну фотографію, а обробили зображення електромагнітних хвиль, зроблене за допомогою радіотелескопів.
Для спостереження за чорними дірами потрібен був би телескоп, який не може витримати власну вагу. Тому вчені використовували вісім обсерваторій, розташованих на Гаваях, в США, Іспанії, Мексиці, Чилі та на Південному полюсі.
Нагадаємо, NASA перетворило на музику зображення космосу, зроблене за допомогою телескопа “Хаббл” у серпні 2018 року.
Нагадаємо, Китай у космос запустив новий супутник зв’язку ChinaSat-6C.
Раніше “Прямий” повідомляв, що 29 березня астронавти NASA Енн Макклейн та Кристина Коч здійснять вихід у відкритий космос в рамках 59 Експедиції на Міжнародній космічній станції.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.