Війна

Від окупантів звільнили понад тисячу населених пунктів – Офіс президента

Від окупантів звільнили понад тисячу населених пунктів – Офіс президента

Фото: Reuters

В Україні відновлюють інфраструктуру після обстрілів окупантів. Наразі звільнено понад 1000 населених пунктів. Також тривають роботи з розмінування територій, піротехніки вилучили вибухонебезпечні предмети у 370 містах та селах.

Про це розповів заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

“Наразі деокуповано понад 1000 міст та селищ України. Минулого тижня розміновано 4 населені пункти. Загалом понад 370 населених пунктів очищено від вибухонебезпечних предметів”, – сказав він.

За його словами у 445 населених пунктах відновили роботу заклади охорони здоров’я, а у понад 450 населених пунктах запрацювали заклади освіти. Також у понад 760 населених пунктах  відновили послуги мобільного звʼязку та інтернету.

На Харківщині відновили газопостачання для 5 000 сімей. Також відновлюють постачання електрики та прибирають міста від завалів. На Сумщині досі розбирають руйнування Охтирської ТЕЦ. У Київській області ремонтують дорожню інфраструктуру. Відновили роботу 335 приміських та міжміських автобусних маршрутів. На Чернігівщині ДСНС вилучили понад 27 000 вибухонебезпечних предметів від початку бойових дій.

Також заступник керівника Офісу нагадав, що міни та снаряди можуть бути розташовані у дорожньому покритті.

“Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними. Про небезпечні предмети обов’язково повідомляти 101 або 102”, – додав Тимошенко.

Нагадаємо, для контрнаступу і повного звільнення тимчасово окупованих Росією територій на півдні та сході ЗСУ необхідно сформувати шість нових бригад чисельністю 25 000 осіб.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що наразі наступного етапу мобілізації не відбудеться.

Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину, як вимушений крок в умовах війни.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.