Від початку війни в Україні загинули 12 медиків
Фото: Reuters
Про це в інтерв’ю “Українській правді” заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
“12 вбитих російськими окупантами та 47 тяжко поранених. Це верифіковані цифри. Потенційно кількість більша, але поки немає підтвердження”, – повідомив Ляшко.
Відповідаючи на питання щодо забезпеченості системи охорони здоров’я лікарями, міністр запевнив, що наразі критичної ситуації немає.
“Зараз критичної недостачі з лікарями немає, бо в нас є черга з іноземних лікарів, які готові приїжджати в Україну. Ми ж також відкриті, але говоримо, що краще приїжджати тоді, коли від нас приходить запит хто потрібен лікарні, наприклад, анестезіолог чи травматолог. Тоді ми просимо – приїжджайте своєю бригадою, ми вам скажемо, в яку лікарню”, – розповів міністр.
Водночас він додав, що ситуація залежить від місця, про яке йдеться. Одна справа захід України, одна – центр. Інша справа в зоні бойових дій та на території, де росія намагається встановити окупаційний режим.
Ляшко також повідомив, що наразі залишається проблема еміграції лікарів.
“Вона є, і ,насамперед, це жінки, жінки з дітьми, які вимушено залишають Україну, щоб забезпечити безпеку дітям. Тому така ситуація є. Чи вона критична для нас зараз? Ні. Зі спілкування з прифронтовими лікарнями виглядає, що більшість медичних працівників залишається на робочому місці”, – запевнив очільник МОЗ.
Лікарів, які працюють на окупованих територіях, не вважатимуть колаборантами — МОЗ.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.