Відома причина смерті щепленого вакциною Pfizer
Фото: Reuters
Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА оприлюднив заяву щодо поки що остаточно не підтвердженої причини смерті мешканця області, якому перед тим препаратом Pfizer зробили вакцинацію від COVID-19.
“За попередніми результатами судово-медичної експертизи – причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність на тлі ішемічної хвороби серця. Ознак анафілаксії, шоку, тромбозу немає”, – йдеться у повідомленні Департаменту.
“Розслідування триває, очікуємо результати морфо-гістологічних досліджень. Ми обов’язково повідомимо про будь-які нові з’ясовані факти, як тільки вони стануть відомі”, – додали при цьому у відомстві.
За даними електронної амбулаторної карти померлого пацієнта, хронічних захворювань у нього зареєстровано не було.
“Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин”, – наголошують медики.
Раніше “Прямий” повідомляв, що у Вінницькій області через чотири години після отримання вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech помер 47-річний чоловік.
Нагадаємо, що в Україні зменшуються темпи вакцинації проти коронавірусу першою дозу препарату.
Окрім того, вчені з’ясували, що відкладення другої дози вакцини AstraZeneca може підвищити імунітет до COVID-19.
До того ж, Україна веде переговори про постачання ще двох вакцин проти коронавірусу. Переговори ведуться з двома американськими компаніями.
Крім того, головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні можуть дозволити змішувати вакцини проти коронавірусу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.