Виснаження та непритомність: український активіст Кольченко припинив голодування у російській тюрмі
Український активіст Олександр Кольченко, якого російський суд засудив до 10 років ув’язнення, припинив голодування.
Про це заявив адвокат міжнародної правозахисної групи Агора Андрій Лепьохін з посиланням на лист українського політв’язня, повідомляє Громадське.
“Олександр Кольченко сьогодні припинив голодування. З його слів, він дуже ослаб, вже став непритомніти. У нього впав рівень цукру в крові, і йому вже ставили глюкозу. За час голодування його вага знизилася до 54 кг”, – розповів адвокат.
Лепьохін зазначив, що Кольченка за медичними показаннями збиралися переводити із санчастини колонії, де він перебував протягом голодування, до тюремної лікарні.
“Змушений визнати, що я переоцінив свої сили — я виявився занадто слабкий. Тому я вирішив припинити голодування. В іншому випадку я піддав би своє здоров’я невиправданого ризику”, – написав Кольченко.
Лепьохін розповів, що у ході голодування Кольченка кілька разів намагалися примусити відмовитися від голодування.
Зазначимо, що мати незаконно засудженого в Росії українця Олександра Кольченка, який оголосив голодування, Лариса Кольченко повідомила, що її син виснажений і міг піти на такий крок з відчаю.
У травні незаконно ув’язнений у Росії українець Олександр Кольченко надіслав листа режисеру Олегу Сенцову, який оголосив голодування заради звільнення українських політв’язнів, і заявив про готовність підтримати його в разі необхідності.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.