“Нафтогаз України” через арбітраж вимагає компенсації від “Газпрому” на $ 11,6 млрд
Комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко представив графіки, які показують, що насправді означає “баланс” в рішеннях Стокгольмського арбітражу.
Про це йдеться на його сторінці в Facebook.
16 липня, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова продовжити контракт на транзит газу через Україну, але у випадку врегулювання суперечки між суб’єктами господарювання у Стокгольмському арбітражі.
“Покажемо на цифрах про який “баланс у стосунках” каже Газпром. На графіку яскраво червоні лінії – це скільки Газпром за контрактом отримує грошей від Нафтогазу за поставки газу за контрактом 2009 року (без “знижок” і зі “знижками”). А блідо зелена лінія – скільки Газпром платить Нафтогазу за транзит. Як бачимо, Газпром отримує від Нафтогазу за газ у рази більше, ніж платить за транзит. І це для Газпрому – “баланс у стосунках”, – наголошує Вітренко.
За його словами, ситуація кардинально змініються з 2014 року. Україна звертається в Стокгольмський арбітраж, а згодом і перемагає у суперечці “Газпром”.
“На графіку багряна лінія – це скільки Газпром має отримувати грошей від Нафтогазу за рішенням арбітражу. А зелена лінія – скільки Газпром має платити Нафтогазу за транзит. Як бачимо, Газпром зараз має отримувати за газ у рази менше, ніж платити за транзит. Зрозуміло, що Газпрому (Путіну) це дуже не подобається”, – зазначив він.
Вітренко повідомив, що Україна буде наполягати на застосуванні європейських правил, які є справедливим балансом у стосунках.
“Ми будемо продовжувати примусове стягнення вже 2,62 млрд дол за рішенням попереднього арбітражу. І починаємо новий арбітражний процес з вимогою компенсації від заниженного тарифу у 2018-2019 роках на 11,6 млрд дол. Відновлюємо справжній баланс у стосунках з Газпромом!”, – резюмував він.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” готова врегулювати з ПАТ “Газпром” питання тарифу на транзит газу до рішення Стокгольмського арбітражу.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.