Власники мають право продавати землю, яка у їх власності – експерт
Рішення Європейського суду з прав людини, щодо незаконності мораторію на продаж землі, очікуване. Одне з прав власників землі – це право її продавати.
Про це в ефірі “Прямого” завив колишній віце-прем’єр Словаччини, керівник групи радників прем’єр-міністра України Іван Міклош.
“Я думаю, що це рішення можна було очікувати. Для цього не потрібно бути юристом. Основне право власників – це право також продавати цю землю, якщо вона у власності”, – заявив він.
На його думку, мораторій, який триває вже довго, це одна з причин, чому Україна не розвивається так, як могла б. Мораторій гарний тільки для спекулянтів та великих підприємців.
“Люди можуть землю віддавати тільки їм в оренду. Ціна цієї оренди дуже низька у порівнянні з Польщею, Словаччиною, хоча земля більш якісна. Відсутність інвестицій також спричинена мораторієм. Багато країн мало якісь обмеження на продаж землі іноземцям. Уряд Гройсмана також готував законопроект в якому були ці умови. НАжаль це не прийняли. Я сподіваюсь, що мораторій скасують бо він дуже поганий для України та українців”, – додав Міклош.
Раніше в ефірі “Прямого” народний депутат України Сергій Хлань заявляв, що рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконності мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення може призвести до відкриття в Україні хаотичного та неконтрольованного ринку.
Раніше “Прямий” повідомляв, що президент України Петро Порошенко виступив за скасування мораторію на продаж землі в Україні.
Нагадаємо, як заявив “Прямому” експерт Роман Граб, рішення Європейського суду з прав людини за позовом двох українських громадян не зобов’язує Україну скасовувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель.
7 грудня Верховна Рада України підтримала законопроект про продовження мораторію на відчуження та купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.