Втекли від наркобарона: бегемоти Пабло Ескобара загрожують екосистемі Колумбії
Вчені провели дослідження і заявили, що бегемоти, які колись населяли сімейний зоопарк колумбійського наркобарона Пабло Ескобара, є інвазивним видом, що завдає шкоди якості води в регіоні Пуерто-Тріунфо, де вони мешкають.
Про це повідомляє Cnet.
На початку 1980-х років сумнозвісний наркобарон Пабло Ескобар створив в Колумбії сімейний зоопарк, повний екзотичних тварин, включаючи носорогів, жирафів, зебр і бегемотів. Коли імперія Ескобара була зруйнована в 90-х роках, тварини були переміщені в зоопарки — за винятком чотирьох бегемотів.
З того часу чотири бегемота Ескобара розмножилися і тепер їх близько 80 особин. Дослідники з Університету Каліфорнії, Сан-Дієго й Університету Pedagógica y Tecnológica de Colombia провели два роки, вивчаючи якість води й мікробіоми озер з популяціями гіпопотама, і порівнюючи їх з озерами, де немає. Бегемоти — це нічні тварини, які вночі харчуються на суші й проводять дні, остигаючи в воді, а велика кількість відходів, що виділяються в озера, змінює хімічний склад води й рівень кисню, виявили дослідники.
Бегемота важко зловити і йому небезпечно протистояти, відзначили дослідники. Популяція колумбійського бегемота, ймовірно, продовжить різко зростати в найближчі роки, що може ще більше змінити водну екосистему, оскільки вони можуть вплинути на місцеві види, такі як ламантини й гігантські річкові черепахи, які живуть в річках.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.