Єлизавета II посвятила у лицарі розробників COVID-вакцини AstraZeneca
Фото: Reuters
Королева Великої Британії Єлизавета II нагородила рицарськими титулами розробників вакцини проти коронавірусу AstraZeneca.
Про це повідомляє пресслужба британського уряду.
У відомстві пояснили, що нагородження сталося на традиційне святкування Дня королеви. Зокрема, титул лицаря отримав професор Оксфордського університету Ендрю Поллард, який брав участь у розробці AstraZeneca.
Крім того, відзначено двох жінок: професорку Оксфордського університету Сару Гілберт, та голову робочої групи по вакцинам від COVID-19 Кейт Бінгем. Вони отримали звання кавалерствених дам – жіночий аналог лицарського титулу.
У пресслужбі додали, що всього в День королеви було нагороджено різними відзнаками 1129 осіб. Як зазначається, 23% нагороджених отримали відзнаки за свою діяльність у протидії пандемії коронавірусу – від надання благодійної допомоги сфері охорони здоров’я до підтримки критичної інфраструктури.
Протягом пандемії щодня ми бачили незліченну кількість героїчних прикладів – від тих, хто використовував свій досвід для розробки рятувальних вакцин, які зараз успішно розповсюджуються у всіх частинах Великої Британії, до людей, які віддали свій час та енергію заради турботи про свої громади. Ми повинні брати приклад із розповідей про тих, хто сьогодні отримує почесті, і надихатись їх мужністю та добротою. Нехай вони будуть нагадуванням про все те, чого ми можемо досягти, об’єднавшись як суспільство”,- заявив прем’єр Британії Борис Джонсон.
Нагадаємо, королева Великої Британії Єлизавета II використала церемоніальну шаблю, щоб розрізати торт на офіційному прийомі, організованому в ботанічному саду “Еден” в графстві Корнуолл, куди 11 червня прибули лідери G7.
Крім того, президент США Джо Байден порушив королівський протокол на саміті “Великої сімки”, який проходив у британському графстві Корнуолл.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.