Новини

З травня 2019 року в Україні введуть електронні медичні картки пацієнтів: що зміниться

З травня 2019 року в Україні введуть електронні медичні картки пацієнтів: що зміниться

В Україні електронні медичні картки пацієнтів з’являться з травня 2019 року.

Про це під час спілкування із харківськими журналістами в рамках спільної програми Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства сказав заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, передає Depo.Харків.

“Ми розуміємо, що управляти ефективно такою моделлю, коли ти замовляєш послуги, можна тоді, коли ти можеш контролювати ці послуги. Це з папірцями дуже важко робиться. По послугам обманути доволі легко. Зараз нас обманюють по ліжках. Усі звітують, що у всіх на 130% виконується план ліжко-днів у районних лікарнях. Але коли туди приїжджаєш і питаєш, де хоч один пацієнт, покажіть. Вони кажуть: у нас ремонт, свята тощо. Це постійно”, – зауважив він.

За його словами, в електронному вигляді підробити послугу буде неможливо.

“Останнє, що нам треба доробити, це вже медичні записи про пацієнта зробити електронними, щоб ми бачили, яка послуга була надана, який рецепт був виписаний, яке направлення виписане. Щоб зрозуміти, що людина з гіпертонією, отримала ліки від гіпертонії і була направлена до лікаря-спеціаліста по гіпертонії, а не до свого знайомого, кому треба накрутити послуги”, – сказав заступник міністра.

Також Ковтонюк підкреслив, що в березні МОЗ запустив у тестовому режимі функціонал електронних медичних записів.

“Там вже зовсім інша логіка. Ми не переносимо паперовий звіт у комп’ютер, бо це легше не зробить лікарям, вони просто будуть робити ту саму роботу по 5 годин на день, тільки у комп’ютері. Повністю міняється логіка ведення цих даних, вона набагато простіша. В електронний запис вносяться такі дані: причина звернення, для цього ми ввели міжнародну систему кодування причин звернення, вона називається ICPC-2 (сімейні медики знають, бо вони вже пройшли навчання по ній). Там 700 причин, із чим тільки у природі може прийти людина до лікаря. Усі мають код. Потім лікар пише, що він зробив: оглянув, подивився, зібрав анамнез. І дія: призначив лікування, виписав рецепт, зробив направлення”, – сказав він.

“І з травня уже запрацює обов’язково електронний медичний запис, зараз він тестовий. Паралельно ми відмінимо паперові. Наказ уже зараз у нас на виході”, – підсумував він.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.