За рік Росія вивозить з окупованого Донбасу 2,8 млн тонн вугілля – Черниш
Росія щорічно вивозить з окупованого Донбасу близько 2,7 млн тонн вугілля.
Про це в ефірі ток-шоу “Ехо України” на “Прямому” розповів міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.
“За нашими даними, десь 2,8 мільйона тонн вугілля полишає територію окуповану на рік. І тепер порахуємо. Ціна десь складає в районі 100 доларів за тонну. Тепер порахуємо. Це приблизно 280 мільйонів доларів”, – розповів Черниш.
За словами міністра, росіяни намагаються знайти джерела, якими можна підтримувати ці окупаційні адміністрації і території.
“І вони що роблять? Просто беруть українське вугілля, український газ на шельфі Чорного моря і використовують його для підтримки режиму окупації. Це механізм такого зухвалої практично крадіжки українських ресурсів і використання їх проти нас, проти українців”, – зазначив посадовець.
Раніше в ефірі “Прямого”, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів, що корабель з вугіллям з окупованого Донбасу, який затонув біля Туреччини, не був пристосований для виходу у море.
Нагадаємо, 7 січня, біля берегів Туреччини затонуло вантажне судно з вугіллям. Серед членів екіпажу було 11 громадян України. Спочатку повідомлялось, що в аварії загинули шестеро людей.
8 січня турецькі рятувальники дістали ще два тіла українських моряків.
Також слідкуйте за “Прямим” в Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.