Політика

Забагато російських агентів: експосол у США розповів про важливу перепону вступу України у НАТО

Забагато російських агентів: експосол у США розповів про важливу перепону вступу України у НАТО

Фото: Pixabay

Україна не можна стати членом НАТО, доки в керівному апараті країни будуть знаходитись проросійські агенти.

Про це в ефірі “Прямого” заявив письменник, надзвичайний і повноважний посол України в США (1994-1998), доктор медичних наук Юрій Щербак.

За його словами американські партнери вже неодноразово натякали на значну кількість російських шпигунів у сфері внутрішньої безпеки України.

“Американці взагалі дуже занепокоєні були ще 25-30 років тому станом нашої внутрішньої безпеки і витоками інформації з найвищих рівнів і щаблів до Москви. І коли почалася кампанія по розширенню НАТО, то мені сказали мої друзі американські: розумієш, у вас повнісінько російських агентів, і ви зараз не зможете в НАТО вступити, тому що одразу всі таємниці попливуть до Москви”, – розповів письменник.

Він зауважив, що сусідні країни потрапили до НАТО коли відсторонили генералів, які навчалися у Москві.

“Так само було сказано і Румунії. І Румунія провела чистку серед своїх генералів, Польща провела чистку. Всі полковники, капітани, генерали, які вчилися в Москві – вони всі були відсторонені. Нове покоління прийшло. Тому що це дуже чутливі фактори національної безпеки. Я думаю, буде і про це розмова”, – заявив експосол України в США.

Як повідомлялось раніше президент Польщі Анджей Дуда запевнив, що у червні країни НАТО обговорять дорожню карту для вступу України в Альянс.

Нагадаємо, Литва запропонує НАТО надати Україні план дій щодо членства в Альянсі.

Крім того, генсек Альянсу наголосив, що НАТО висловило підтримку Україні та заявило, що ніколи не визнає окупацію Криму.

Раніше Латвія та країни Балтії заявили, що підтримують курс України до НАТО. 

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.