Думки

Заява Ширшина — це катастрофа, після якої має бути створена робоча група для з’ясування причин

Заява Ширшина — це катастрофа, після якої має бути створена робоча група для з’ясування причин

Фото: Facebook/Oleksandr Shyrshyn

Джерело: Facebook-сторінка автора

Спеціально для тих, хто не збагнув — пояснюю. Заява комбата 47-ї бригади, це шок і катастрофа. Після такої заяви негайно має бути створена робоча група з представників Генштабу, ставки Верховного головнокомандувача (Зеленського) та народних депутатів для з’ясування причин. Бо якщо такі заяви робить аж цілий комбат от такої бригади, сталося щось справді загрозливе. 

Бо 47-ма бригада — це широко відома “Магура”. Це та сама, де служать режисер Олег Сенцов і співак Олександр Положинський. Це та сама, в яку передавали “Леопарди”, “Абрамси” та “Бредлі”. Для розуміння, в 72-й, де воював я, такої техніки просто не було. Про рівень 47-ї це говорить вичерпно.

Комбат Ширшин (за деякими даними — командир бригади) так само особа непересічна. У 14-му він виїхав з Криму, аби не лишатися на окупованій території та не складати присягу Росії. Був громадським діячем, керував програмою “Суспільний розвиток” осередку Української академії лідерства у Чернівцях.

Після вторгнення Олександр Ширшин пройшов шлях від командира роти до комбрига, довго працював з дронами.

Зараз ця людина подала у відставку, побажала керівникам Генштабу, аби їхні діти служили в піхоті, і готова давати інтерв’ю журналістам.

Ви усвідомлюєте собі, що мало статися, аби така людина вдалася до от таких кроків і які наслідки це матиме?

Якщо не розумієте — я поясню. Ширшин явно не зупиниться і розповість чимало шокового. Але навіть зараз його заяву вже помічено. Ви знаєте, що думає зараз пересічний солдат на фронті? Він думає: “Якщо дістали комбата з 47-ї, що буде з нами?”

Ви розумієте, ЯК цей інцидент зараз демотивує людей і які наслідки матиме? Є один спосіб розв’язувати проблему — озвучити суть і знайти рішення. Бо замовчати вже не вдасться. Відповідальні особи мусять це розуміти

І так. Мені категорично незрозуміла позиція низки військових блогерів, які на подію відреагували суцільною мовчанкою та ігнором. Агов, панове! Ви серйозно вважаєте, що форма ТЦК — то планетарна проблема, а оця заява комбата “Магури” — “дурниці” і “саме розсмокчеться”? Ви патріоти, чорт забирай, чи ви старанно владі підспівуєте? Собі на це питання дайте відповідь і скажіть щось. Без указівки згори.

Чи ви уже готові записати командира з “Магури” в “російське ІПСО” та “наймити Порошенка”? А ще кого?

Не можу не згадати. Я чомусь не пригадую таких випадків, коли армією командував генерал Залужний. Зате в день, коли Залужного вирядили у відставку, я сидів на певних курсах серед великої кількості сержантів з різних навчальних центрів і бойових бригад. Я пам’ятаю, наскільки новина про відставку Залужного всіх шокувала. Очевидно чому.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitterTelegram та Instagram.

• Матеріали, що публікуються в розділі “ДУМКИ”, відображають думку автора публікації, який несе повну відповідальність за вірогідність інформації.
• Редакція prm.ua може не поділяти думки, викладені в авторському матеріалі.
• Власник вебсторінки в розділі “ДУМКИ” є автор публікації.