Новини

Занадто високі тарифи: керівник “Газпрому” розкрив подробиці переговорів з Україною щодо газу у Відні

Занадто високі тарифи: керівник “Газпрому” розкрив подробиці переговорів з Україною щодо газу у Відні

Україна пропонує “дуже високі” тарифи на транзит газу в новому контракті.

Про це заявив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер, передають російські ЗМІ.

Зокрема, Міллер зазначив, що “Газпром” перебуває в постійному контакті з ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”, а консультації проходять у Відні. За його словами, питань, які обговорюються в рамках транзиту газу, досить багато.
“У тому числі, це питання, які стосуються матриці тарифів. Це дуже-дуже високі тарифи, серйозно, значно вищі за чинний тариф, за яким ми зараз транзитуємо газ через територію України”, – зазначив Міллер.

Раніше президент Росії Володимир Путін відкинув умови України для транзиту газу, але заявив про бажання продовжити транзит територією України за певних умов.

Зазначимо, “Газпром” направив “Нафтогазу” офіційну пропозицію продовжити транзитний або укласти новий контракт на один рік. При цьому російська компанія вимагає відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу. “Нафтогаз” у своїй відповіді відмовився списувати 3 млрд доларів боргу російської компанії.

Згодом “Нафтогаз” відповів на пропозицію “Газпрому” щодо транзиту у 2020 році. У відповіді зазначено, що сторони мають продовжувати обговорювати продовження транзиту за європейськими правилами у тристоронньому форматі за участі Єврокомісії.

Раніше “Нафтогаз” спростував інформацію російських ЗМІ про рекомендацію Єврокомісії Україні закуповувати газ з безпосередньо з території Росії в обсязі близько 15 млрд кубометрів на рік.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.