Запорізька АЕС: Росія погрожує вигнати експертів МАГАТЕ
Фото: "Укренерго"
Російські загарбники погрожують зупинити роботу фахівців МАГАТЕ, які виконують місію на Запорізькій АЕС.
Про це повідомили у НАЕК “Енергоатом”.
Зазначається, що таким чином росіяни відреагували на слова глави МАГАТЕ Рафаеля Гроссі. Він заявив, що представники Агенції перебуватимуть на станції до “заморожування збройного протистояння”.
У “Енергоатомі” зазначають, що Росію не влаштовує, що представники міжнародної організації мають доступ, хоч і обмежений, на ЗАЕС. Адже представники МАГАТЕ фіксують як росіяни перетворюють найбільшу в Європі АЕС на військову базу, а також розкрадають її, перетворюючи найпотужнішу АЕС у Європі на найнебезпечніший ядерний об’єкт у світі.
Напередодні керівник НАЕК “Енергоатом” Петро Котін заявив, що через дії росіян на Запорізькій АЕС посилюється деградація обладнання, а на самій електростанції — безлад.
“Станції практично немає. Там військова база, знаходяться військові, незрозумілий персонал” – додав очільник НАЕК.
Нагадаємо, 21 листопада одну з двох ліній живлення окупованої Запорізької АЕС знеструмлено внаслідок ворожого обстрілу.
Як повідомлялося, на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витікання води на першому енергоблоці.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.