Застосована міжконтинентальна балістична ракета, ймовірно, РС-26 “Рубеж”: вона призначена для доставлення ядерних зарядів
Під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада російські окупаційні війська вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету “Рубеж”, яка є потенційним носієм ядерного заряду.
Про це повідомляє Українська правда з посиланням на поінформовані джерела.
Зазначимо, що тип ракети, який був застосований для удару по Дніпру, у Повітряних Силах ЗСУ не уточнили.
Втім, за даними видання, йдеться про ракету середньої дальності РС-26 “Рубеж”.
До міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) відносяться стратегічні керовані ракети з радіусом дії понад 5500 км.
Як повідомляє Defence Express, РС-26 “Рубеж” призначена для доставлення ядерних зарядів. Ця розробка в РФ мала високий ступінь секретності. Почали її розробляти ще у 2006 році, але у 2018 році ракета нібито була виключена із програми озброєння до 2027 року. І зрештою вважалось, що у РФ натомість зосередились на “Іскандер-К”.
Водночас у липні цього року у Кремлі погрожували відновити виробництво ракет середньої та меншої дальності, під які й підпадає РС-26 “Рубеж”.
Точні характеристики РС-26 “Рубеж” наразі невідомі.
Нагадаємо, у Дніпрі внаслідок російського ракетного удару вранці 21 листопада, за попередніми даними, постраждали двоє людей, 57-річному чоловіку допомогу надали на місці, а 42-річна жінка госпіталізована.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.