Зеленський не принесе вам мир. Він принесе вам поразку, якщо ви дозволите йому це зробити
Президент України Володимир Зеленський не принесе Україні мир, а принесе вам поразку, якщо дозволити йому це зробити.
Прочитав я, значить, промову Зеленського в ООН. І ніби й непогано. Навіть краще, ніж непогано. Сторітеллінг про СЛІПАК – плюс, показав кулю – плюс, нагадав число жертв війни – плюс, згадав про анексію Криму Росією – жирний плюс.
Але це було на початку промови. А запам’ятовується, як кажуть, останнє слово.
Наприкінці промови Зеленський двічі, сука, ДВІЧІ повторив одну й ту ж фразу. Яка повністю перекреслює всі попередні фрази. Яка пееркреслює взагалі все.
Ця фраза – “Війну неможливо виграти перемогами”.
Давайте я трошки нагадаю. Існує якась проста дихотомія, таке, знаєте, “або-або”. Або війна закінчується для країни перемогою, або війна закінчується для країни поразкою. Це не футбол, тут з нічиїми погано. Навіть якщо сторони розходяться ніби як при своїх, все одно хтось втрачає більше. Життів, морів, земель, заводів. Він і програв. Немає винятків. І за дивним збігом обставин програє зазвичай той, хто менше перемагає. Знаю, це разюче глибока за внутрішнім змістом думка, але, мабуть, не всім доходить.
У чому полягає перемога України в цій війні? Вона полягатиме в:
– поверненні всіх територій, захоплених Росією;
– отриманні контрибуції (компенсації збитку);
– публічному суді і покаранні винних у розв’язанні війни;
– денацифікації Росії.
Відсутність одного будь-якого пункту в кінцевому рахунку буде означати, що ми не перемогли, а тимчасово відбилися і війна триває. Відсутність двох і більше пунктів означатиме поразку у війні. Вони напали на нас. Вони вбивали нас. Вони катували нас. Вони спалювали наші будинки. Банальне “ну ок, ми повернули як було” не працює. Ви не можете воскресити наших мертвих. Ми не можемо вас пробачити до вашого покаяння. Точка, крапка.
Для того, щоб перемогти, потрібно воювати і вигравати битви. Дипломатія може уповільнити війну. Може заморозити конфлікт. Може розвести війська. Може – разом з санкціями – навіть повернути нам наші території.
Але дипломатія не змусить Росію каятися. Чи не змусить її відмовитися від імперських амбіцій. Вона тільки принизить її і нам доведеться знову готується до війни.
Тільки тотальна перемога приносить плоди. Тільки руйнування приносить уроки. Тільки удар в голову змушує мізки працювати. Першу світову Німеччина програла, але війська Антанти до Берліна не дійшли. Результат? Після Першої світової Німеччина почала збирати сили для реваншу. Після Другої світової, коли Берлін був зметений з карти, коли в Нюрнберзі судили залишки ватажків, а після розвішували їх на шибениці, коли цілу націю покарали, яка змушена каятися, Німеччина стала миролюбною. Денацифікація і вогненний шторм. Незабутні враження.
Тільки так працює. І тільки той переможе у війні, хто думає про те, як він поламає противника і спалить його столицю. Так було. І так буде.
Зеленський не принесе вам мир. Він принесе вам поразку.
Якщо ви дозволите йому це зробити.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.