Зеленський не виконав передвиборчих обіцянок щодо зниження тарифів — “Європейський інститут”
Фото: Reuters
Президент України Володимир Зеленський не знизив комунальні тарифи, як обіцяв у передвиборчій кампанії.
Про це повідомляють у громадській організації “Європейський інститут”.
Як порівняти з червнем 2020 року, деякі комунальні тарифи в Україні подорожчали втричі. Зокрема, індекс інфляції газу становить 275,3%, електроенергія зросла в ціні на 36,6%, опалення — на 13,9%, гаряча вода — на 13,9%, водопостачання — на 11%, водовідведення — на 17,5%, утримання й ремонт житла — на 7,9%, а утримання будинків і прибудинкових територій — на 3,7%.
Треба сказати, що президентська кампанія Володимира Зеленського була побудована на критиці високих комунальних тарифів зокрема. Ба більше, президент переконував, що відправить Кабмін у відставку, якщо не буде знайдено способу знизити вартість комунальних послуг.
Згідно з результатами соціологічного дослідження, ще на початку 2021 року комунальні тарифи посіли перше місце серед проблем українців.
Однак уряд Зеленського не впорався з виниклою кризою. Люди бачать причину не в пандемії COVID-19, а у відсутності сильних лідерів, які взяли б відповідальність за соціально-економічний стан в Україні й почали розв’язувати проблеми.
Варто зазначити, що українців передусім хвилюють соціальні проблеми, зростання тарифів зокрема, а не перестановки в уряді чи “велике крадівництво”.
Раніше в Держстаті назвали суму, яку заборгували українці за комуналку.
До слова, у Мін’юсті пояснили, як працюватиме списання боргів за комуналку з банківських карт.
Нагадаємо, що вартість комунальних послуг в Україні за рік збільшилась майже на 50%.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.