Ейфорія від Керченського мосту тривала не більше години – Іван Жилін
Керч і раніше була на відшибі Криму, і зараз точно так же залишається на відшибі Криму. Так прокоментував “Прямому” відкриття Керченського мосту журналіст “Новой газеты” Іван Жилін.
– Як же самі жителі Керчі відреагували на це будівництво, на відкриття мосту?
Відкриття було о 5:30 ранку за московським часом і за київським відповідно. Ейфорія тривала, за моїми оцінками, близько години. Далі, в принципі, рух по мосту, який від початку було дуже інтенсивним, там відразу вишикувалася автоколона з, напевно, 200 автомобілів, воно потихеньку-потихеньку стабілізувався. І коли я їхав по мосту через чотири години вже після відкриття, їхали не сотні вже, а десятки автомобілів. Я на шляху з Криму на Кубань зустрів автомобілів, може бути, 30. Назустріч мені їхали. Зараз, в принципі, ніякого ура-настрою немає. Просто об’єкт прийняли. Він є, і все.
– Взагалі жителі Керчі задоволені цим мостом? І наскільки цей міст надійний? Тому що багато пліток і спекуляцій на тему, що це дуже невигідне місце для будівництва. Що ви про це чули?
Оскільки я не є експертом, то я не можу про це судити. Може бути, і хотілося б щось сказати, але для цього потрібні виміри, для цього серйозно потрібно займатися аналітикою. Я, на жаль, просто не володію цією інформацією.
А що стосується настрою керчан, то вони дійсно досить цікаві. Тому що, на відміну від Криму курортного, який більшою мірою Кримському мосту був дуже радий, то в Керчі ситуація склалася менш приємна. Тому що міст виходить в місто на самій його околиці, в районі Аршинцево. І дорога від мосту далі йде за 9 кілометрів від міста. І керчани скаржаться на те, що в результаті турист, який поїде з Росії, він до них знову не потрапить. Тобто Керч і раніше була на відшибі Криму, і зараз точно так же залишається на відшибі Криму.
– А кримчани, керченці розуміють, що ті гроші, які були витрачені на будівництво цього моста, – це суми позамежні? У три рази вартість цього моста перевищує вартість найбільш довгого у світі мосту в Китаї.
Для того щоб кримчани думали так, як ви зараз виклали, потрібно було вести відповідну якусь роз’яснювальну роботу, судячи з усього. Тому що, скільки я спілкувався з людьми, а я багато спілкувався з людьми щодо Кримського моста, їх точка зору, їх позиція в основному зводиться до офіційної: що це необхідно, щоб Крим далі розвивався. Швидше за все, це точка зору прищеплена. Але ось вона така є.
– Так як ви очевидець, ви побували на цьому мосту – що він із себе представляє? Тому що ця сума в 227 мільярдів і 92 мільйони рублів – це ж не завершений проект. І чи не перетвориться це в довгобуд?
Я не хотів би давати прогнози щодо цього. Мені здається, що залізнична лінія виглядає готової відсотків на 30. Тобто це відсоток той самий, який вже немаленький, але ще говорити про те, що проект перевалив хоча б за екватор, там не доводиться поки. Але і сказати, що проект закінчиться нічим, не можу.
За словами президента України Петра Порошенка, незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля.
15 травня, президент РФ Володимир Путін офіційно відкрив Керченський міст. Автомобільний рух по мосту відкриють завтра вранці.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.