Росія живе обличчям у радянське минуле – політолог про надання частинам армії РФ назв українських міст
Не обов’язково офіційно реагувати на надання президентом РФ Володимиром Путіним трьом частинам армії держави-агресора назви українських міст. Можна обмежитися неофіційними коментарями на цю тему, але без офіційної дискусії.
Таку думку у програмі “Підсумки” з Євгеном Кисельовим висловив політолог Володимир Фесенко.
“Ця ситуація зайвий раз підтверджує: путінська Росія живе обличчям у радянське минуле. І навіть в таких дрібницях проявляється не тільки якась рерадянськотизація… У нас відбувається дерадянськотизація, а там – навпаки. Але, на жаль, так мимохідь робляться дрібні капості і по відношенню до України. Тому ми просто повинні нагадувати, що це українські міста, а не російські, і вже не радянські міста. Але при цьому утримуватися від якоїсь офіційної полеміки”, – зазначив політолог.
На переконання Володимира Фесенка, ні в якому разі тут не можна віддавати Росії всю цю частину нашої історії, в тому числі. “Але нагадувати треба не тільки про тих українців, які воювали в частинах Червоної армії, а нагадувати треба про мільйони українців, які стали жертвами Другої світової війни. Тому що часто це були ситуації, коли в жертву приносили людей заради слави окремих командувачів тими чи іншими командувачами Червоної армії. Плюс, жертви, які були пов’язані і з конфліктами усередині України. Це боротьба з націоналістичним підпіллям. Це теж, на жаль, жертви Другої світової війни”, – сказав він.
Нагадаємо, Володимир Путін надав трьом частинам армії держави-агресора назви українських міст – Львова, Ніжина і Житомира. У документах зазначено, що укази підписані 30 червня “з метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Батьківщині та вірності військовому обов’язку”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.