Або повернуть моряків, або санкції проти РФ будуть жорсткішими – Береза ініціює український “список Магнітського”
В грудні будуть продовжені санкції проти Російської Федерації, і дуже важливо, щоб була можливість апелювати до опції “або повернуть моряків, або санкції будуть жорсткішими”.
Про це в ток-шоу “Ехо України” на “Прямому” заявив позафракційний народний депутат Борислав Береза.
“В грудні будуть продовжені санкції проти Росії. Зараз дуже важливо, щоб ми змогли апелювати: або нам будуть повернуті хлопці, або треба намагатися, щоб ці санкції були більш потужними. Це – перше. По-друге, дійсно, для Путіна треба робити дискомфортні умови. Іншого не може бути. Тому що санкції – це те, на чому він майже останній рік працює, щоб їх зняти. Тому – посилення санкцій. Тому – намагання працювати на всіх фронтах саме в дипломатичному русі”, – сказав Береза.
Він зазначив, що погоджується на сто відсотків, що “список Магнітського” повинен бути проголосований.
“Але ми про це кажемо дуже давно. На жаль, коаліція його чогось не ставить. Поставте – ми проголосуємо, ми це підтримаємо. І ще одне. Хто повинен попасти в цей “список Магнітського”? Всі бачать ці кадри. Людина, яка супроводжує нашого українця полоненого, вона теж там повинна бути. Суддя, який надав – теж. І будь-хто з них, хто поїхав до Туреччини, – його там приймають. Тому що Інтерпол працює. Поїхав в Європу – там приймають. Людина, яка перевозить наших полонених – теж”, – додав Береза.
Він зауважив, якщо журналісти змогли знайти “солсберецьких шпілі-вілі”, то цих “посіпак” теж можна знайти.
Береза наголосив, що всі повинні зрозуміти, що будь-хто, хто несе загрозу українцям, будь-хто, хто робив тиск на українських хлопців – повинен відповідати.
“І останнє. Не треба ані героїзувати хлопців, ані робити з них зрадників. Треба повернути, а потім розбиратися. Щоб не була історія, як із Савченко чи з кимось іншим. Тому що це дуже важливо. Розберемося, коли повернемо їх. Зараз вони українці, які знаходяться в полоні. Головне питання – повернути додому”, – завершив Береза.
Нагадаємо, Генеральний прокурор Юрій Луценко направив президенту України Петру Порошенку і до Ради національної безпеки і оборони лист з пропозицією про санкції щодо окремих юридичних і фізичних осіб РФ через збройну агресію проти кораблів ВМС ЗСУ.
25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксира. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.
За даними нардепа Борислава Берези, двоє з них у важкому стані. Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних суден.
26 листопада, президент України Петро Порошенко підписав Указ “Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні”.
Нагадаємо, що українських затриманих Росією моряків доставили в Сімферополь. Про це в ефірі “Прямого” повідомив адвокат Едем Семедляєв.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.