Акція відчаю у Вишневому: батьки учнів недобудованої школи перекрили в’їзд у місто
Жителі Вишневого під Києвом повністю перекрили в’їзд до міста: обурені батьки вимагають добудувати новий корпус міської школи №1.
Роботи розпочалися ще 10 років тому, але будівництво досі не закінчили попри справжній дефіцит у місті навчальних закладів.
Мітингарі вимагають зустрічі з представниками місцевої влади, проте з вчорашнього дня до них ніхто не поспішає вийти.
Наразі дітям приходиться займатися в старих приміщеннях у три зміни. У навчальному закладі, який розрахований на 336 учнів зараз навчається 1200 дітей. У класах нараховується від 40 до 45 учнів.
Місцева влада давно обіцяла розширити школу та побудувати новий корпус. Навіть розпочалося будівництво, проте за 10 років його так і не змогли добудувати.
Як розповіли активісти, зовнішні будівельні роботи завершені, але залишилися необладнані внутрішні приміщення. Якщо будівництво не завершать до початку нового навчального року — дітям прийдеться навчатися у підсобних приміщеннях старої школи або навіть у сусідніх зі школою будівлях, які переобладнають під класи.
Батьки вважають, що у затягуванні процесу винна Київська обласна рада. Депутати давно обіцяли скликати сесію та виділити кошти на завершення будівельних робіт. Втім досі цього не зробили. У свою чергу депутати звинувачують своїх колег із обласної адміністрації: ніби саме вони винні у затримці будівництва, адже досі не надали всі необхідні документи обласним депутатам. Як тільки це буде зроблено — питання винесуть на обговорення.
Однак голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган ці звинувачення спростовує. Він стверджує, що ще у листопаді минулого року адміністрація чотири рази надсилала повний пакет документів, але їх без належних аргументів повертали назад.
На думку Горгана, голова облради Ганна Старикова просто не хоче розглядати це питання.
Поки чиновники займаються розборками, у містян увірвався терпець: півтисячі батьків учнів школи перекрили дорогу у Вишневе. Акція тривала до самого вечора, але до них так ніхто і не вийшов — місцевим чиновником було не до людських проблем.
Журналісти “Прямого” з’ясували, що Ганна Старикова, голова Київської облради, представник “Батьківщини”, яка була замішана не в одному скандалі, разом із іншими депутатами облради розважалася на Черкащині. Старикова гуляла в готельному комплексі разом зі своїми політичними опонентами — представниками “Свободи”, “Опозиційного блоку” та партії “УКРОП”.
Сьогодні вранці обурені батьки знову оголосили про початок акції на в’їзді до Вишневого.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.