Американські сенатори ініціювали санкції проти “Північного потоку-2”
Фото: Reurters
Шестеро американських сенаторів ініціювали внесення поправки до оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік. Вона передбачає санкції щодо компанії Nord Stream 2 AG – оператора російського газопроводу “Північний потік-2”.
У заяві комітету Сенату із закордонних справ зазначається, що внесення поправки ініціювали сенатори-республіканці Джим Ріш, Роб Портман, Джон Баррасо, Рон Джонсон, Том Коттон та Тед Круз.
“У той час, коли Росія обмежує постачання енергоресурсів до Європи, адміністрація Байдена повинна дотримуватися закону і накласти санкції на “Північний потік-2″. Ми знаємо, що захист цієї російської пастки – не на користь нашій національній безпеці. Наша поправка відновить двопартійні санкції щодо геополітичної зброї Путіна”, – заявив сенатор-республіканець Джон Барассо.
Водночас сенатор Роб Портман заявив, що рішення адміністрації президента США Байдена відмовитися від обмежень, санкціонованих Конгресом, “додало сміливості президенту Путіну і завдало шкоди нашому союзнику Україні”.
“У той час, як російські війська знову прямують до українсько-російського кордону, виконання цих санкцій має вирішальне значення для підтримки європейської незалежності та енергетичної безпеки”, – сказав Портман.
Відомо, що США, Україна та країни Балтії активно виступають проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”, побоюючись посилення впливу Росії на європейський енергетичний ринок.
Вашингтон запровадив санкції щодо фірм, які беруть участь у спорудженні трубопроводу, але не проти самої компанії-оператора цього проєкту. Водночас уряд Німеччини підтримує “Північний потік-2” як суто економічний проєкт, хоча в країні є чимало його критиків.
Нагадаємо, Вищий земельний суд Дюссельдорфа ухвалив рішення за скаргою компанії-оператора “Північного потоку-2” на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur. Зазначається, що компанія-оператор має бути незалежною від “Газпрому”.
Раніше стало відомо, що США і Німеччина досягли угоди, яка дозволяє завершити будівництво російського газопроводу “Північний потік-2”.
Щодо питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.
Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.
Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.