Англійський комерційний суд заборонив “Газпрому” виводити активи з Англії та Нідерландів – “Нафтогаз”
Високий суд Англії та Уельсу 15 березня виніс нове рішення щодо у справі між “Газпромом” і НАК “Нафтогаз України стосовно транзиту газу.
Як передає прес-служба “Нафтогазу“, суд постановив, що примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу може бути проведене після рішення Апеляційним судом округу Свеа у Швеції, за умови виконання Газпромом певних дій.
Суд додав “Газпрому” додаткові зобов’язання щодо неприховування і невиведення активів з юрисдикцією Англії та Нідерландів.
Газпром зобов’язаний протягом 28 днів з моменту задоволення клопотання надати грошове забезпечення на рахунок суду або ескроу рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду.
У “Нафтогазі” додали, що це не скасовує обов’язки “Газпрому” щодо неприховування активів і невиведення їх з території Англії.
Якщо “Газпром” буде ухилятися від виконання рішення Англійського комерційного суду, до нього будуть застосовані санкції у вигляді штрафів або притягнення до кримінальної відповідальності директорів або інших посадових осіб Газпрому.
“Нафтогаз” зможе продовжити виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Англії та Уельса.
У той же час в “Газпромі” сприйняли рішення як перемогу: у російської компанії заявили, що суд таким чином призупинив провадження у справі про арешт активів. Про це повідомляється на сторінці “Газпрому” в Twitter.
“Газпром” продовжить захищати свої права”, – додали в компанії.
Нагадаємо, держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео закликав американських виробників нафти і газу співпрацювати з адміністрацією Дональда Трампа для просування національних інтересів США по всьому світу, особливо в Азії та Європі.
Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.